DraugiemDraugiemDraugiemDraugiem
  Uz sākumu
 

Par mums

„Pulsa efekta" dalībnieki:

Dzintars Vīksna (grupas vadītājs, perkusijas, body percussion)

Kristaps Krolls (perkusijas, body percussion

Guntis Spridzāns (horeogrāfija, deja, body percussion)

Ingus Tazāns (perkusijas)

Gints Dancītis (body percussion, deja)

Kristaps Andersons (perkusijas)

 

 „Pulsa efekts" („Pulse effect" - angļu val.) radās 2006. gadā, pateicoties piedāvājumam veidot muzikālu Līgo svētku izrādi, tajā izmantojot uguns mucas. Tā bija iespēja perkusionistam Dzintaram Vīksnam piepildīt senu vēlēšanos - radīt performanci ar dažādiem ne muzikāliem priekšmetiem. Šim mērķim tika pieaicināti domu biedri un vēlākais grupas pamatsastāvs Kristaps Krolls, Ingus Tazāns un Arturs Ābrams. Izrāde tika atzinīgi novērtēta, un puiši secināja, ka tas ir tikai visa sākums...

„Pulsa efektam" ir divi darbības virzieni - ritmisku kompozīciju veidošana, izmantojot dažādu tautu, piemēram, āfrikāņu, brazīļu, ēģiptiešu perkusijas, un performanču veidošana brīvā stila perkusiju žanrā. Brīvā stila perkusijas (free-style percussion, no angļu val.) ietver gan dažādu lietu, kas nav mūzikas instrumenti, apspēli, gan ķermeņa ritmikas (body percussion, body jamming) elementus. Apvienojot tos ar horeogrāfiju, tiek radītas izrādes - ritma izrāde „Spēks" (horeogrāfe Anna Ķirse) 2007.gada jūnijā, un gandrīz izrāde „No drums, no problems" (horeogrāfs Guntis Spridzāns), kas tiks prezentēta 2010.gada 25.maijā „Artelī". „Pulsa efekts" ir pionieri šāda veida ritma izrāžu veidošanā Latvijā.

„Pulsa efekts" bieži veido sadarbības projektus ar citiem māksliniekiem - ugunsžonglieriem „Fire Spirit", bārmeņu duetu „Biezpiens& Rozīne", Dj Krii, Dj Raitis, projektu „Mallemuck", multi instrumentālistu Iļju Šneiveiss, folkloras kopām, koriem, vēderdejotājām u.t.t. Skat."Projekti".

 
© Pulsa efekts, 2007-2011.  www.touch.lv